DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O nás


Vítejte na naší chovatelské stanici Stella amica

S chovem kudrnatého - Curly coated retrievera jsem začala v r. 2012 od štěněte- fenky  od chovatele Ing. Nováka se jménem Baby Rose Bali od Lesa Jaroška. Otec pochází z unávaného švýcarského chovu stanice Engadin Star's významné chovatelky Elke Bönicke Knobel, která  má psy po celém světě. 

Výcvik poslušnosti  a pracovní  k loveckým zkouškám v ideálním prostředí na okraji města v okolní přírodě, lese i rybníku probíhal intenzivně s pokrokem. Fena se seznamovala od juniora jak s průběhem četných výstav, tak aktivitou na honech. Současně jsem absolvovala myslivecké zkoušky. Získala několik cen vítězů plemene v ČR  i mezinárodního šampiona plemene. Má velmi dobré ohodnocení z podzimních a vodních zkoušek. Po absolvování výcviku byla postoupena k plemenitbě . Vyhledala jsem naprostou nepříbuzného psa importovaného jako štěně z USA – Brios Bank Robber Cash at Engadin Star‘s, kterého uchovnila paní Elke. Z vrhu bylo 9 štěňat  a ponechala jsem si psa – Avion Stella amica, který má v říjnu 1 rok a je ve výcviku. Mé jméno Strašilová po svatbě  je Krejčíková a přestěhovala jsem se z Polné do Sobiňova u Chotěboře, kde máme opět s manželem Tomášem vynikající prostředí pro výcvik.

Jméno Baby Rose od Lesa Jaroška je zdlouhavé – pro nás ROSI

Výrazný zvuk a pak vždy a jen povel pro ni! Co bylo už řečeno, tak pro ni platí zcela. Navíc nyní už 4-letá vyjadřuje vděčnost, veselí se s rodinou nebo zůstává rozvážnou. Prokázala se být výbornou, trpělivou matkou. Při donášení kachen vždy exelovala. Chceme, aby dala další štěňátka. Proto při zájmu je  třeba  se zavčas ozvat. Tak jako při 1. vrhu  nebude jednat o nepříbuzného psa.

Jméno Avion stella amica je zase dlouhé - pro nás  AVÍK

Koncem října  má 1 rok. Je tělesně vyspělý, ale psychicky hravý mladý učenlivý pes. Čeká ho martirium povelů, výcvik a výstavy.Věříme, že bude zase  interšampion.